Dapperstraat 1 (Tilburg)
Dapperstraat 1 (Tilburg) | ||
Op dit adres woonde tijdens de Tweede Wereldoorlog het joodse gezin Van Dam. Namelijk Hartog van Dam, zijn echtgenote Maria van Dam-van Geens, en hun kinderen Abraham Elie van Dam en Estella van Dam.
Inhoud
Gezin Van Dam
Het hele gezin werd in augustus 1942 voor deportatie opgeroepen. De ouders werden echter in verband met ziekte weer vrijgesteld tot april 1943. De beide ongehuwde kinderen werden echter wel gedeporteerd.
Voordat het gezin op dit adres ging wonen, had het op verschillende andere plekken gewoond, zoals in de Oudelangstraat. Later verhuisde de familie naar Kontich in België. Na een paar jaar in België te hebben gewoond, is het gezin weer naar Tilburg verhuisd. Daar gingen ze in de Kardinaal van Enckevoirtstraat op nummer 8 wonen. Nadat Hartog van Dam zijn baan als bedrijfsleider in een fabriek door de bezetter was kwijtgeraakt, ging hij op de markt borstels verkopen. De familie Van Dam verhuisde toen naar de Dapperstraat 1.
Hartog van Dam en zijn echtgenote Maria van Dam-van Geens zijn omgekomen in het concentratiekamp Sobibor. Hun dochter Estella van Dam overleed in Auschwitz. De plaats waar zoon Abraham van Dam overleed, is vooralsnog onbekend.
Op de kaart
Gegevens Digitaal Bouwarchief Tilburg
In het digitale bouwarchief staan documenten van goedgekeurde en uitgevoerde bouwaanvragen. Over dit pand is onderstaande informatie te vinden.
Jaar | Kad. sectie & Nummer | Soort gebouw | Oud huisnr. | Aanvrager | Architect | Aard aanvraag | Bijzonderheden |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1923/0822/01/01 | - | woning | - | Woningbouwdienst gemeente Tilburg | - | bouwen | Bouwen 46 woningen |
1973/8945/01/01 | - | winkel | - | Woningbouwdienst gemeente Tilburg | C.P.Ch. Peeters Markdal 1 Ulvenhout | overige | Woning gedeeltelijk veranderen en vergroten. Renovatie 133 woningen "Rosmolen" Tilburg |
Zie ook
Externe link
Dapperstraat 1 op www.joodsmonument.nl